جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان گلستان(آزمایشی)

لوگو
   
 
  • قابل توجه مدیران محترم بنگاه های کوچک و متوسط صنعتی، معدنی و تجاری استان

   کد اطلاعیه: 857521
   تاریخ ثبت: ۱۳۹۷/۱۲/۲۲
   تعداد بازدید: 34

   مدیران محترم بنگاه های کوچک و متوسط صنعتی، معدنی و تجاری استان

   با سلام

   احتراماً همانطور که آگاهی دارید، شرکت­های کوچک و متوسط به عنوان نیروی محرکه اقتصاد کشور نقش موثری را در توسعه اقتصادی و اشتغالزایی ایفا می­نمایند. در سالهای اخیر با توسعه فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی، بهره­مندی صحیح از این فناوری­ها در فرایندهای مختلف کسب و کار به عنوان یکی از الزامات فعالیت بنگاه­ها و ورود آنها به فضای کسب و کار الکترونیکی مطرح است. لذا شناسایی دقیق عوامل تاثیرگذار بر تثبیت فنآوری اطلاعات و ارتباطات در این­گونه شرکت­ها مدت‌هاست که مورد توجه محققین قرار گرفته است، لیکن تاکنون این عوامل بصورت دقیق شناسائی نگردیده و این مهم خود نیازمند بررسی­های بیشتر می­باشد.

   در این راستا دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت معدن و تجارت با هدف شناخت دقیق وضع موجود میزان نفوذ فناوری اطلاعات در بنگاه‌های بخش و تنظیم سیاست‌های اجرایی و برنامه‌های عملیاتی و حمایتی به منظور ارتقاء وضعیت شاخص­های این حوزه، در نظر دارد تا با انجام تحقیقی گسترده در بین شرکت‌های کوچک و متوسط (SME) در حوزه‌های گوناگون صنعت، معدن و تجارت کشور، نسبت به تدوین و ارائه مدلی برای بررسی سنجش بلوغ فناوری اطلاعات و ارتباطات برای گذار بنگاه­های SMEبه فضای کسب ‌و کار الکترونیکی اقدام نماید.

   این تحقیق که با همکاری خبرگان دانشگاهی در حال اجراست؛ نیازمند پاسخگویی مدیران ارشد بنگاه‌ها یا مدیران فنآوری اطلاعات و ارتباطات آن‌ها می‌باشد تا بر اساس رویکرد و دیدگاه ایشان بتوان به داده‌های درستی دست پیدا نمود.

   از آنجا که ارزیابی و صحت سنجی عوامل و شاخص­های تاثیر‌گذار بر تثبیت فناوری اطلاعات و ارتباطات در بنگاه ها نیازمند مشارکت بیشتر آن ها بوده و انتخاب پایلوت­های استانی اجرای فاز دوم این طرح و پیش بینی اقدامات حمایتی بعدی جهت ارتقا سطح بلوغ فناوری اطلاعات بنگاه ها بر اساس میزان مشارکت استان ها خواهد بود، خواهشمند است جهت مشارکت حداکثری بنگاه های استان، در این طرح ملی مشارکت نموده و حداکثر تا پایان فروردین1398 نسبت به تکمیل برخط پرسشنامه الکترونیکی بر اساس لینک­های مندرج در صفحه اختصاصی طرح به نشانی http://www.mimt.gov.ir/ict اقدام و نتیجه را به این سازمان ارسال نمایید.

   شایان ذکر است با توجه به برنامه زمانبندی اجرای فاز دوم طرح، امکان تمدید زمان مشارکت در فاز نخست پس از پایان مهلت اعلام شده وجود ندارد.

   ضمنا شماره تماس های 02185193971 و 02185193913 آماده پاسخگویی و راهنمایی متقاضیان می­باشند.

مجموع بازدیدها : 4,939,460
تعداد بازدید امروز : 599
آخرین به روزرسانی : 09:31  1398/02/31